Haber

Yeniden Refah Milletvekili Doğan Bekin: Şiddet ve nefret politikalarıyla Batı’nın gerçek yüzü ortaya çıkıyor

Yeniden Refah Partisi İstanbul Milletvekili Doğan Bekin, yeni dünya sistemini anlatırken bir yandan da şiddet ve nefret siyasetini ön planda tutarak Batı’nın gerçek yüzünü gösterdiklerini söyledi.

Bekin, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, dünya liderlerinin sessizliğinin İsrail’in daha da pervasız adımlar atmasına neden olduğunu söyledi.

Bekin, Batı dünyasının İslamofobik politikaların arkasına sığındığını ve Müslümanları potansiyel tehlike olarak dışladığını belirterek, bu durumdan en çok etkilenen bölgenin Ortadoğu olduğunu ifade etti.

ABD ve özellikle Batılı müttefiklerinin, İsrail’in bölgedeki güvenliğini bahane ederek Ortadoğu politikalarını radikalleştirerek bölgeyi kan merkezli bir coğrafyaya dönüştürdüklerini belirten Bekin, “Yeni dünya düzeninden söz etmeleri, Bir yandan şiddet ve nefret politikalarına öncelik vermek, diğer yandan Batı’nın gerçek yüzünü gösteriyor.” “dedi.

Bekin, Amerika’nın önde gelen düşünce kuruluşlarının bölgede iç çatışmaları tetikleyecek radikal çözüm önerileri ortaya koymaya çalıştıklarının da gözden kaçmadığını sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu