Ekonomi

Cardano’nun ADA fiyatı Nisan ayından bu yana en yüksek seviyesine ulaştı, piyasa değeri 13 milyar doları aştı

NEW YORK – Cardano (ADA) değeri bugün önemli ölçüde artarak bu yılın Nisan ayından bu yana en yüksek seviye olan 0,4100 dolara ulaştı. Bu büyüme, bu yılki en düşük değerlemesinden %66’nın üzerinde bir artışı temsil ediyor ve piyasa değerini 13 milyar doların üzerine çıkarıyor. ADA fiyatındaki artış, Bitcoin’in37.500 doların üzerinde on sekiz ayın en yüksek seviyesine ulaştı ve Çığ, solanaTron ve Tron gibi diğer dijital para birimlerinin de kayda değer kazanımlar elde etmesiyle birlikte, kripto para piyasasında daha geniş bir yükseliş trendini yansıtıyor.

Cardano’daki DeFi ekosistemi gelişti ve ADA’daki Kilitli Toplam Değer (TVL) 688 milyon coini aşarak 260 milyon doların üzerine çıktı. Geçtiğimiz ay, Cardano ağındaki DeFi dApp’leri için önemli bir büyüme görüldü ve birçok kişi TVL’de çift haneli artışlar bildirdi. Indigo, TVL’de %66 artışla 64 milyon doların üzerine çıkarken Minswap, Liqwid, Optim Finance ve Astarter’ın her biri %60’ın üzerinde kazanç elde etti.

ADA’nın vadeli işlem piyasası da yükseliş eğilimine işaret ediyor. Açık faiz, Eylül ayında 89 milyon dolara ulaştığından bu yana yükseliş eğiliminde. Bugün 162 milyon dolara ulaştı ve bu da ADA’ya olan talebin arttığını gösteriyor.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu