Haber

Türkiye’ye terörle mücadele sözü veren İsveç’ten pes dedirten kare! Polisin tavrı daha beter

Türkiye‘nin İsveç ve Finlandiya’nın NATO’ya katılmaları konusunda şart koştuğu maddeler, Madrid’de üçlü tepede mutabakat olarak imzalanmıştı. İsveç ve Finlandiya’dan PKK terör örgütüne desteklerini çekmeleri istenmişti.

YENİ BAŞBAKAN SÖZ VERMİŞTİ

İsveç’in yeni Başbakanı Ulf Kristersson, birinci yurt dışı ziyaretini Türkiye‘ye gerçekleştirmişti. Kristerssson, terörle mücadelede Türkiye‘ye yardım etmek istediklerini ve gereken adımları atacaklarını söylemişti. Bu istikamette adımlar atması beklenen İsveç’te, terör örgütü PKK yandaşları rahat durmuyor.

TERÖR ÖRGÜTÜ YANDAŞLARI ANLAŞMANIN İPTALİNİ İSTEDİ

Başkent Stockholm’de Norra Bantorget Meydanı’nda toplanan terör örgütü yandaşları, İsveç ile Türkiye arasında yapılan NATO anlaşmasının da iptalini istedi. PKK/YPG’yi simgeleyen paçavralar taşıyan göstericiler, terör örgütü elebaşı Öcalan’ın posterini açtı.

POLİSLE YÜRÜDÜLER

Bu olanlar yetmezmiş gibi terör yandaşları gösterilerini polis eşliğinde yaptı. Terör yandaşları PKK/YPG’yi simgeleyen paçavralar ile kent merkezine kadar yürüdü.

İSVEÇ’TE YENİ YASA GELİYOR

Öte yandan ülkenin haber ajansı TT’nin haberine nazaran, ülkede 16 Kasım’da meclise gelmesi beklenen anayasa değişikliği ile hükümet ve kolluk kuvvetlerine, “Terörist organizasyonlarla ilişki görülmesi durumunda örgütlenme hürriyetini engelleme hakkı” veriliyor.

1 Ocak 2023’te yürürlüğe girecek maddeden sonra terör örgütü PKK/YPG’nin şovlarında ne üzere tedbirlerin alınacağı merak ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu