Haber

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Ahıska sürgününün 79. yıl dönümünde konuştu

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Ahıska Sürgünü’nün 79’uncu yıl dönümü kapsamında düzenlenen anma programında, “Türkiye Cumhuriyeti’ni ayağa kaldırmak, ekonomik ve ekonomik bağımsızlığını dünyaya örnek kılmak hepimizin görevidir” dedi. dünya.”

Antalya’da yaşayan Ahıska Türkleri, 14 Kasım 1944’te yaşadıkları topraklardan sürgün edilişlerinin 79’uncu yıl dönümünde düzenlenen anma programında bir araya geldi. Akdeniz Ahıska Türkleri Birliği Derneği’nin (AKATÜB) düzenlediği programa Önder Uysal da katıldı. Uysal, burada yaptığı konuşmada, göçe zorlanmanın, sürgüne gönderilmenin yıllar boyu geçmeyecek bir acı olduğunu belirterek, “Çünkü hepimiz annemizin en çok pişirdiği şeyleri yemeyi severiz.”

Her coğrafyanın bir karakteri ve sahibi olduğunu, her toprağın bir kokusu olduğunu belirten Önder Uysal, şöyle konuştu:

“Vatanımızı korumaya yetecek ekonomik güce ve bağımsızlığa sahip değilseniz her türlü risk tekrarlanır. Kadim bir söz vardır: ‘Tarih tekerrürden ibarettir.’ Askeri gücünüzü, siyasi gücünüzü en iyi şekilde tutmak zorundasınız, bu yüzden sorumluluğumuz çok yüksek, Türkiye Cumhuriyeti’ni yükseltmek, dünyada çok güçlü tutmak, ekonomik bağımsızlığını dünyaya örnek kılmak, Çağdaş medeniyetle yarışabilecek bir güce ulaşmak ama ‘Yurtta barış, dünyada barış’ı yakalamak ‘Barış’ demek hepimizin görevidir. Görevimizdir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu