Haber

İsrailli Yahudiden Amerikalı rahibeye: Tevrat bana da seni öldürmemi emrediyor

İsrail’in, Hamas baskınını bahane ederek 7 Ekim’de Gazze’ye düzenlediği karşı saldırıda 12 bine yakın sivil hayatını kaybetti.

Rehineleri kurtarmayı ve Hamas’ı yok etmeyi hedeflediklerini açıklayan İsrail hükümeti, şu ana kadar yalnızca 5 rehineyi kurtarabildi.

Bu da yetmezmiş gibi, kendisini eleştirenleri her fırsatta tehdit eden Netanyahu ve kabinesi, bir yandan da dini unsurlarla kendilerini meşrulaştırmaya çalışıyor.

Bunun pek çok örneğini İsrail sokaklarında görmek mümkün.

“Tevrat sizin gibi Hıristiyanları öldürmemizi istiyor”

Gazze’de yaşananları protesto etmek ve barış için dua etmek amacıyla toplanan Amerikalı inanç grubu, İsrail polisi tarafından engellenmek istedi. Bunu empoze etmedi; Yanlarına yaklaşan bir İsrailli tehditlerde bulundu ve şunları söyledi:

Devam etmeden önce şunu söyleyeyim, hapse gireceksiniz çünkü burada polisin mahkumiyet oranı yüzde 99. Şu anda benim ülkemdesin. ABD’de değilsiniz. Burada istediğini söyleyemezsin. Tanrının benden istediği seni öldürmek. Bu Tevrat’ın emridir. Tevrat, Sanhedrin Meclisi varken sizin gibi putlara tapanları öldürmemizi istiyor. Hıristiyanlık paganizmdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu