Haber

Elazığ’da hırsızlar, 15 yazlık evi talan etti

Elazığ’da, merkeze bağlı Gözebaşı Köyü Yeşilyurt mezrasında, konutların yazlık olarak kullanıldığı bölgede sadece birkaç kişinin kalmasını fırsat bilen şahısları, kamyonla gelip hırsızlık yaptı.

Uygun bir anı kollayan hırsızlar kapı, pencere ve duvarları kırarak 15 konuta girip televizyon, petek, çamaşır makinesi, bakır kazan olmak üzere bedelli buldukları ne varsa kamyona yükledi.

HA’nın haberine nazaran; jandarma takımları, toplam zararın yaklaşık 500 bin lira olduğunu belirledi.

Tüm konutlarda tek tek inceleme yapan takımlar, olayla ilgili geniş çaplı araştırma başlattı.

“Değerli olan ne varsa alıp götürmüşler”

Köyde yaz aylarında ikamet ettiğini belirten Turgay Güler, “Şu an merkezdeyim. Kış olduğu için İstanbul’a giden komşumuz telefon açarak bahçelerimize hırsız girdiğini söyledi. Bende gelip konuta baktığımda konutun alt katında girişi olan mutfak penceresinin kapısını kırıp içeri girmişler. Meskene birinci bakınmamda çatıda 3 modül bakır kazan ve tarzı götürmüşler. Konutun içerisindeki yedek anahtarı alarak materyalleri çıkartmışlar sonra kapıyı kilitleyerek meskenden çıkmışlar. Benimle birlikte mahallemizde bulunan yaklaşık 15 meskene girmişler. Girdikleri meskenlerde genelde bakır kazanları, televizyon, çamaşır makinesi, kıymetli olan ne varsa alıp götürmüşler. Jandarma gruplarımız burada inceleme yapıyor. İnşallah en kısa vakitte hırsızlar tespit edilir bizim de zararlarımız karşılanır.” dedi.

“Peteklerine kadar söküp götürmüşler”

Komşularının 2 saat evvel haber verdiğini belirten Hidai Alım, “Yazlık meskenime geldiğimde çok âlâ yaptırdığım pencerenin demiri sökülmüş pencereyi de kırarak içeri girmişler. İçeri girdiğimde her tarafı darmadağın ettiklerini fark ettim. Meskenden ne götürmüşler tespit edemedim. Yalnızca 3 bakır kazan ve 2 tane bakır tencerenin gittiğini fark ettim. Oldukça bir ziyana uğradım. Hatalıların bulunmasını istiyorum. Burada 10’dan fazla konutu birebir halde soymuşlar. Komşumuzun konutundaki televizyonu götürmüşler, ben kendi evimdeki televizyonu götürmeseydim benimkini de götürürlerdi. Öbür şeylerin gittiğini fark etmem için eşimle gelip denetim etmem gerekiyor. Köyde daima oturan bir komşumuz da var onun meskenine bir şey yapamamışlar. Bir öbür komşumuzun peteklerine kadar söküp götürmüşler.” tabirlerini kullandı.

“Çok ciddi bir zararımız var”

Yeşilyurt mezrasında ikamet ettiğini aktaran İzzet Yıldırım, “Burada yazlık bir meskenim var. Her hafta sonu ailemle birlikte gelip burada vakit geçiriyoruz. Bu hafta da geldiğimizde girişte bizim komşularımızın dış kapılarının açık olduğunu gördük. Bu beni tereddüt ettirdi. Gelip kendi konutuma baktığımızda hırsızların bizim konutumuza, annemlerin, kardeşimin ve komşularımın konutlarına girerek soyulduğumuzu fark ettik. Çok önemli bir ziyanımız var. Bu hususta yetkililerden yardım bekliyoruz. Bir an önce bu hırsızların bulunup maddi ziyanının karşılanmasını istiyoruz.” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu