İş

Büyükşehir, özel sektörde 5 binden fazla vatandaşa istihdam sağladı.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İş ve Meslek Merkezi özel kesimde iş arayan vatandaşların bilgi, beceri ve eğitimine uygun istihdam alanları açmaya devam ediyor.

İşverenler ile iş arayanlar arasında köprü görevi görerek kentteki işsizlik sorununun çözümlenmesine katkı sağlamayı amaçlayan merkeze, farklı beceri ve sertifikalara sahip 34 bin 923 vatandaş başvurdu.

13.654 adayın mezunları aldıkları eğitime uygun eleman arayan 484 firmaya yönlendirilerek 5.117 aday istihdam edilmiştir.

İş ve Meslek Merkezi tarafından yürütülen çalışmalar çerçevesinde dokuma, sağlık, gıda, hizmet, plastik ve yağ gibi alanlarda faaliyet gösteren firmalarla görüşmeler yapıldı. Bu toplantılar çerçevesinde yönlendirilen 13 bin 654 kişiden 5 bin 117’si iş sahibi oldu.

İş ve Meslek Merkezi, işe alım süreçlerinde vatandaşlar için altyapısını koruyor. Bu kapsamda firmaların aday mülakatları için uygun ortamları yoksa mülakatlar için uygun ortamlar sağlanırken, uygun adayların fabrikaya transferi ve mülakat sonrası şehir merkezine geri getirilmesi için ulaşım sağlanmaktadır. Bu sayede işçilik ve zaman kayıpları ortadan kalkar.

Merkez, işe oryantasyon ve yerleştirme faaliyetlerine ek olarak, gençleri mezun olmadan önce iş dünyasının aradığı beceri ve diğer becerilere hazırlamak ve iş aramadaki kabullerini artırmak için yetenek yönlendirme eğitim seminerleri sunmaktadır. Bu eğitime sahip adaylar; iş aramadaki gerçek ve olumlu süreçleri öğrenin.

Öte yandan, engelli açığı bulunan Gaziantep Büyükşehir şirketlerinde engelli iş arayanlar yeteneklerine uygun işlere yerleştirilmektedir.

İş Meslek Merkezi, KOBİ firmalarının yanı sıra marka değeri ve istihdam kapasitesi yüksek organize sanayideki 481 büyük ölçekli firma ile çalışmalarını başarıyla sürdürmektedir. – GAZİANTEP

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu