Haber

Bebek arabasındaki çocuğu ‘canlı kalkan’ olarak kullanan şüpheli yakalandı

ABD’nin Florida eyaletinde bir çocuğu ‘canlı kalkan’ olarak kullandığı iddia edilen 41 yaşındaki Joe Edward Ochoa Jr. yakalanmış. Florida’nın Pembroke Pines kentinde bir anaokulunun önünde çocuğunu bebek arabasıyla gezdiren bir anne, üç adamın tartıştığını gördü. İçlerinden birinin silah çektiğini anlatan kadın, silahlı adamdan kaçan Joe Edward Ochoa Jr.’ın hızla kendisine yaklaşarak bebek arabasındaki çocuğu almak için saldırdığını belirtti.

Çocuğu silahlı adamlara karşı ‘canlı kalkan’ olarak kullanmak için Ochoa’nın bebek arabasını çektiğini anlatan kadın, Ochoa’yı engellemeye çalıştığını belirtti. Anne, çocuğunu bebek arabasından çıkaramayan Ochoa’nın, araba ile çocuğu önüne çektiğini belirtti. Saldırganın son olarak anaokulu binasına yöneldiği ve kilitli kapılara çarparak içeri girmeye çalıştığı belirtildi.

Olay yerine gelen polisin elinden kaçan Ochoa, bir süre sonra elinde çantayla yakalandı. Polisin açıklamasına göre çantada ‘bir grup kıyafetin içine gizlenmiş metamfetamin’ bulundu. Çocuğu kaçırmakla suçlanan Ochoa, Broward Ana Hapishanesine götürüldü.

(DIŞ HABER SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu