Haber

Bahçeli’nin ‘Altı Masa Anketi’ Sorusuna Cevabı: “Altı Masa Anketi Yapıyoruz Diyorsanız, Seçimim Sınıf Arkadaşım”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TBMM kulislerinde; bir gazetecinin cumhurbaşkanı adayı için altı masalı anketle ilgili sorusu üzerine; “Ankette biri bana gelse, altı masa anketi yapıyoruz deseler, bu ankette kimi tercih edersin veya sahiplenirsin dersen, tercihim sınıf arkadaşım derim” diye açıkladı.

MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli; Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Heyeti’nde bütçe görüşmeleri sürerken gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Gazeteci Bahçeli; Altılı masa adayına anket yapılıp yapılmayacağının sorusu üzerine; “Ankette biri bana gelip altı masa anketi yapıyoruz dese, siz de bu ankette kimi tercih edersiniz veya sahiplenirsiniz derse, tercihim sınıf arkadaşımdır derim” dedi. Bahçeli, bahsettiği adayın Kemal Kılıçdaroğlu olduğu yönündeki soruya “Sınıf arkadaşımdır” yanıtını yineledi.

Kılıçdaroğlu ve Bahçeli aynı dönemde Ankara Ticari İlimler Akademisi’nde okudu. Kılıçdaroğlu’nun Mayıs 2010’da CHP Genel Başkanı seçilmesinin ardından Bahçeli, “Başarılı bir öğrenciydi, başarılı bir bürokrat oldu. Şimdi ondan başarılı bir siyasetçi olmasını bekliyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu