Yaşam

Yeşilçam Oyuncusunun Teknolojiye Adanmışlığının Hikayesi

oyuncular olmadan hayattan önce ve sonraHer zaman merak konusu olmuştur.

Bugün size bir dergi hayatından daha fazlasını sunuyoruz. akademik hayatı tercih etmekGölgen Bengü’den bahsedeceğiz.

Hepimiz onu Yeşilçam’ın unutulmaz sinemalarından biri olan “Meraklı Köfteci” ile tanıyoruz.

Bu filmde oyuncu Kemal Sunal ile birlikte rol almaktadır. “Fatma”Karakterine hayat verdi.

İkinci ve son filmi “Aslan Bacanak”tı.

Bengü, son filmi Aslan Bacanak’ta Zeki Alasya ve Metin Akpınar’la birlikte oynadıktan sonra Sinema kariyerine son vermeye ve akademik hayatına ağırlık vermeye karar verdi.

“Önce okul, sonra film.”

“Önce okul, sonra film.” karşılığında Asıl amacının akademik başarı olduğunun altını çizdi..

Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu.

Sinema kariyerini bitirmeye karar verdikten sonra üniversite hayatına geri döndü ve Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği BölümüMezun oldu.

Türkiye’den Amerika’ya

Boğaziçi Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra ABD’ye giden Bengü, burada North Carolina A&T State University’de yüksek lisans yaptı. doktorasıAyrıca Clemson Üniversitesi’nden mezun oldu.

Yaklaşık 30 yıldır çeşitli konularda eğitim vermektedir.

Shadown Bengü, yaklaşık otuz yıldır bilgisayarlarla uğraşıyor. simülasyon modelleme ve analizi,İleri istatistiksel deney tasarımı, mühendislik ekonomisi, yöneylem araştırması, endüstri mühendisliği, üretim süreçleri gibi çeşitli konularda dersler vermektedir.

Eşsiz bir öğrenme sistemi tasarladı.

Etkileşimli bir öğrenme ortamında bilgiyi gerçek hayattan örneklerle ilişkilendirerek bahis oynamanın temellerini vurgulamayı öğretme ideolojisi olarak benimsemiştir. Fakülte ve öğrenci etkileşimini simüle eden bir öğrenme süreci. akıllı öğrenme sistemi tasarımı DISTILL’i kurdu. Sistem, öğrencilerin anlama eksikliklerini teşhis ederek bu kavramların en gelişmiş teknolojik araçlarla öğretilmesi için etkileşimli bir eğitim sağladı.

Öğrencilerin daha iyi öğrenmelerine yardımcı olacak birkaç yenilikçi fikirden sonra, bir prototip oluşturdu ve sınıflarında kullanılabilir hale getirdi . Akıllı öğrenme araçları geliştirirken, New Jersey Bilim ve Teknoloji Komitesi tarafından finanse edilen Multimedya Üretimi ve İnternet Dağıtım Sistemleri Merkezi’nin direktörlüğünü yaptı. Ayrıca bu sistem artık Rutgers Chemistry ile paylaşılıyor, Gateway EECoalition aracılığıyla dağıtılıyor ve Prentice Hall Publishers ile paylaşılıyor.

Birçok ödüle layık görülmüştür.

Birkaç yıl sonra kurduğu DISTILL sistemi için NCA, Ayrıca Ulusal Mühendislik Akademisi’nden istenmeyen bir hibe aldı.Aynı zamanda NSF, NJSTC ve Gateway-NSF gibi çeşitli kurumlar tarafından ödüllere layık görülmüştür.

Öğrencileri ile birlikte engelli bir öğrenci için “Beslenme Aleti” tasarladı.

Gateway-NSF tarafından finanse edilen Uzaktan Konumlandırılmış Eşzamanlı Tasarım Mühendisliği Projesi’nin bir parçası olarak, o ve öğrencileri, Penn State, Ohio State ve Cooper Union ile işbirliği içinde Penn State Üniversitesi’nden mezun oldular. engelli bir öğrenci için besleme cihazı tasarladı.

Birbirinden uzak üniversite öğrencileri, multidisipliner ama ortak bir amaç için uzaktan işbirliği yapar, İnternet tarayıcısının bile yeni kullanılmaya başlandığı dönemde öncü bir çalışmaydı.

Ders vermek için Çin’e davet edildi.

Birkaç kez ders vermesi için Çin’e davet edildi ve Pekin Teknoloji Enstitüsü’nde işbirliği yaptığı ve ders verdiği için seçkin bir öğretim üyesi hibe ödülü aldı. Şu anda, Havacılık ve Uzay Elektronik Sanayi, İlaç Sanayi ve Kamu Sektörü Sanayi çeşitleri bulunmaktadır. gelişmiş simülasyon, optimizasyon ve deneysel tasarım araçlarını kullanarak yerel endüstrilere yardımcı olmakdiğer yandan öğrencilerine gerçek hayattan projeler ve artan iş imkanları sunmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu