Haber

Varank: 1 milyon battaniye üreten bir ülke olduğumuzun göstergesi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Uşak’taki sanayicilerin bölgeye 1 milyon battaniye gönderdiğini belirterek, “Sadece Uşak’taki sanayicilerimiz beyin sarsıntısı yaşıyor, şu anda bu bölgeye 1 milyona yakın battaniye göndererek ülkemize destek oluyorlar” dedi. Vatandaşların soğuk havayla mücadelesi.Bir kısmı geldi, bir kısmı ise: “Bu Türkiye’nin üreten bir ülke olduğunun göstergesidir” dedi.

Varank, AFAD Koordinasyon Merkezi’nde şu açıklamayı yaptı:

“Gerek organize sanayi bölgelerinde gerekse organize sanayi bölgeleri dışındaki üretim tesislerinde tesadüfen üretime zarar verecek bir tahribatın olmadığını görüyoruz. Bu bizim için normal, sevindirici. Şu anda üretimin olduğunu görüyoruz. bölgedeki bazı şehirlerde doğalgaz arzı yapılamamasından dolayı doğalgaza bağımlı üretim hariç diğer sanayi tesislerinde devam etmektedir.

Cumhurbaşkanımızın da her zaman altını çizdiği gibi, yatırım, üretim, istihdam ve ihracat bazında bu bölgelerdeki sıkıntılar aşılır aşılmaz üretim tesislerimizi en güzel şekilde işletmeye devam edeceğiz. Altını çizmek gerekiyor ki, ilk günden itibaren sanayicilerimiz ve üreticilerimiz sorumluluk altına girdi. Sanayicilerimiz sayesinde birçok ihtiyacımızı hızlı ve en keyifli şekilde giderebiliyoruz.” (HABER MERKEZİ)

besikduzuhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu