Haber

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Albayrak, depremzede 100 aileyi ağırlayabileceklerini açıkladı.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Kahramanmaraş’ta depremden etkilenen 100 aileyi misafir etmeye hazır olduklarını söyledi.

Belediye binasında gazetecilere açıklamalarda bulunan Albayrak, depremin ilk gününden itibaren büyük bir özveri ve özveriyle bölgeye yardım göndermeye başladıklarını belirtti.

Albayrak, depremin yaraları sarılana kadar güçlendirmeye devam edeceklerini vurgulayarak, “İlk etapta 3 kurtarma aracı ve 15 kişilik itfaiye ekibimizi gönderdik. Bugün bölgede 104 personelimiz ve 39 aracımız var. .Ekiplerimiz bölgede çalışıyor.Tekirdağ’da kriz masası kurduk.Deprem bölgesi ile sürekli görüşüyoruz.Ne yapılması gerekiyor.” Takipteyiz.” dedi.

Albayrak, Valilik ve AFAD ile koordineli çalıştıklarını dile getirdi.

Depremzedeleri Tekirdağ’da ağırlama kararı aldıklarını anlatan Albayrak, “Bu konuda valimizle gerekli görüşmeleri yaptık. Depremden etkilenen 10 ilden evlerine giremeyen yaklaşık 100 aileyi depremzedelere getirmeyi planlıyoruz. Otellerle görüşüp anlaştık.Aileleri duruma göre 3-4 ay buraya getirdik.Onları misafir etmek istiyoruz.Var gücümüzle onları teselli etmek istiyoruz.” dedi.

Albayrak, belediyenin kıyı dolgu alanındaki kahvehanesini hayır toplama noktasına dönüştürdüklerini ve kan bağışı kampanyalarını sürdürdüklerini kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu