Haber

Memleket Partisinin Hatay İl Genel Merkez Binası Çalındı! İl Başkanı: “Bizi Böyle mi Durduracaksınız?”

Depremin vurduğu Hatay’da Vatan Partisi’nin il merkezi olarak kullanılan konteyner çalındı. İl Başkanı Halil Kılıç, ‘Maalesef il başkanlığımızı çaldılar’ dedi.

Kahramanmaraş merkezli depremde ağır hasar gören Hatay’da binlerce bina yıkıldı.

Yüzyılın felaketiyle birlikte Vatan Partisi’nin Hatay İl Müdürlüğü binası da yıkıldı.

Memleket Partisi Hatay İl Lideri Halil Kılıç, partililere ve vatandaşlara hizmet vermek amacıyla Antakya ilçesinde konteynerden yeni il genel merkez binası kurdu.

İddiaya göre Önder Kılıç, diğer siyasi partilerin il merkezlerinin bulunduğu alana yerleştirdiği konteyneri bir süre sonra geldiğinde bulamadı.

İl merkezi olarak kullanılan konteynerin çalındığını düşünen Önder Kılıç, polis merkezine giderek şikayetçi oldu.

Başkan Kılıç, sosyal medyadan yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Yazıklar olsun, Vatan Partisi Hatay İl Müdürlüğü’nün konteyneri çalındı. Bunu yapan ve yaptıranlara lanet olsun. Bizi böyle mi durdurmak istiyorsun? Çadır kuruyoruz; Biz asla vazgeçmeyiz, siz de asla vazgeçemezsiniz. Bu biliniyor. “Polis güçlerine gerekli şikayetleri yaptık” yazısı sosyal medyada ilgi odağı oldu. Kılıç, “Ben Memleket Partisi Hatay İl Başkanıyım. Bildiğiniz gibi 6 Şubat depreminde il merkezimiz yıkıldı. Genel merkez tarafından Altınözü’nün kurucu ilçe başkanlığından il başkanlığı görevine atandım. İl merkezimizin merkezde olmasını istedik. Antakya’daki il merkezimize konteyner yerleştirdik. Diğer siyasi partiler tarafında da gördüğünüz gibi burada da diğer siyasi partilerin il başkanları var. Maalesef il başkanlığımız çalındı. İl merkezimiz Altınözü’ndeydi, ilçe merkezimizle birlikte faaliyet gösteriyorduk. Buraya gelip konteynerimizi koyduk ama geldiğimizde konteyner yoktu. Bu yüzden yaklaşık dört gün boyunca birbirimizi görmedik. “Konuyla ilgili doğrudan karakola gittik ve şikayette bulunduk.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu