Haber

Manisa Soma’nın caddelerinde peyzaj çalışmaları

MANİSA (İGFA) – Manisa’da bir ayı aşkın bir müddettir bölgede nakış işler üzere çalışan takımlar, caddelerin görünümüne hoşluk kattı.

Manisa Büyükşehir Belediye Lideri Cengiz Ergün öncülüğünde çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Kent Estetiği Dairesi Lideri Hakan Göktaş, suyun korunması hedefiyle yöneldikleri kurakçıl peyzaj uygulamasını Soma’da da hayata geçirdiklerini belirterek, yaklaşık 4 kilometrelik alanda 19 bin metrekarelik kurakçıl peyzaj uygulaması gerçekleştirdiklerini söyledi.

Vilayet genelinde park, bahçe ve yeşil alanların bakımı, paklığı ve nizamı noktasında çalışmalarını sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyesi, tüm Dünya’yı tehdit eden susuzluk tehlikesine karşı su kaynaklarının korunması hedefiyle yürüttüğü kurakçıl peyzaj uygulamasını Soma’da da hayata geçirdi. Soma ilçe merkezinde yer alan Bergama Caddesi’nde çalışma başlatan Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı takımları, 19 bin metrekarelik peyzaj alanında cüruf ve dolomit taşlarıyla caddeye, sulama istemeyen peyzaj uygulamasıyla gerçekleştirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu