Haber

Kartal’da hemşire Ömür Erez’i öldüren Rahmi Uygun olaydan sonra mont almaya gitmiş

İstanbul Kartal’da aile sağlık merkezinde görevli olan hemşire Ömür Erez (33), Ocak 2022’de Rahmi Uygun (39) 4 el ateş edilerek öldürülmüştü. Cinayetin akabinde yakalanarak tutuklanan Uygun birinci sefer hakim karşısına çıktı.

DURUŞMAYA SEGBİS’LE KATILDI

Anadolu 16. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen ilk duruşmaya tutuklu sanık Rahmi Uygun SEGBİS sistemi ile bağlanırken, Rahmi Uygun’a yardım ettiği öne sürülen öbür tutuklu sanıklar Musa Teymur ve Yücel Özcan duruşma salonuna getirildi. Duruşmada taraf avukatları hazır bulundu.

KARARA SONLANIP SEGBİS’İ TERK ETTİ

Müşteki avukatı, sanık Rahmi Uygun’un savunma yaparken öteki sanıkların dışarı çıkarılmasını isteyince mahkeme salonu karıştı. Avukatın talebini kabul eden mahkeme heyeti Teymur ve Özcan’ı dışarı çıkardı. Karara sinirlenen Rahmi Uygun, sanıkların dışarı çıkarılmasına tepki göstererek SEGBİS’i terk etti. Uygun, “Savunma yapmak istemiyorum. Mahkemeye de katılmak istemiyorum. Adil olmayan bir mahkemeye katılmak istemiyorum. Böyle bir yargılama olamaz kafanıza göre. Ben çıkıyorum kafanıza göre karar verin” tabirlerini kullandı.

“OLAYI YAPACAĞINDAN HABERİMİZ YOKTU”

Rahmi Uygun’un cinayeti işleyeceğinden haberinin olmadığını söyleyen Yücel Özcan, “Olayı yapacağından haberimiz yoktu. 6. ameliyatımı beklerken ziyaretime geldi. Olayla hiçbir bağım yok. Kadının öldüğüne üzüldüm. Ömür Erez’i tanımam. Ben kendi kaygıma düşmüşüm. Alacak parası varmış bunu anlattı. Musa’dan rica ettik götürür müsün diye. Sonra olayı gerçekleştirmiş. Haberim yoktu. Kendisi hasımları olduğu için devamlı silahla gezerdi” dedi.

“OLAYDAN SONRA MONT ALMAYA GİTTİK”

Uygun’un çok sakin olduğunu belirten Musa Teymur, “Olaydan bir gün önce Konya’dan arkadaşım gelecek dedi. Rahmi’yi otogardan alıp hastaneye getirdim. Kartal’a gideceğimizi söyledi. Arabayı park ettim sonra o gitti. Ben de kafeye gittim. Üzerinde silah görmedim. Dönüşte arabaya bindi normal bir insan gibi. Panik değildi, çok sakindi. Sonra mont almaya gittik. Polisler bizi yakalayınca silahının olduğunu öğrendim. Rahmi’yi daha öncesinde tanımam” diye konuştu.

ÖZCAN VE TEYMUR’A TAHLİYE KARARI

Ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanıklardan Yücel Özcan ve Musa Teymur’u isimli denetim koşuluyla hür bırakırken, duruşma temele ait mütalaa verilmesi için ileri bir tarihe ertelendi.

RAHMİ UYGUN’A AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET İSTENİYOR

Öte yandan Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede sanık Rahmi Uygun’un “Tasarlayarak kasten öldürme” kabahatinden ağırlaştırılmış müebbet ve “Ruhsatsız silah bulundurma” cürmünden 1 yıldan 3 yıla kadar mahpus cezasıyla cezalandırılması talep edildi. İddianamede Rahmi Uygun’a yardım ettiği öne sürülen diğer şüpheliler Musa Teymur ve Yücel Özcan’ın ise “Tasarlayarak öldürmeye yardım etme” hatasından 15 yıldan 20 yıla kadar mahpus cezasıyla cezalandırılması istendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu