Teknoloji

iOS 18’le Beraber Android’in Kullandığı Özelleştirme Seçenekleri Geliyor

WWDC24 etkinliği kapsamında tanıtılan iOS 18 işletim sistemiyle birlikte iPhone’ların özelleştirme olanakları hatrı sayılır şekilde artıyor.

iOS 18 işletim sistemiyle birlikte Android tarafından uzun yıllardır sunulan bazı güzel özelleştirme seçenekleri geliyor. Apple bu güncellemeleri şu şekilde özetliyor: “iPhone kullanıcılarına Ana Ekran, Kilit Ekranı ve Denetim Merkezi’ni özelleştirmek için yeni yollar sunuluyor. Kullanıcılar artık Ana Ekran’daki boş alanlarda uygulamaları ve araç takımlarını düzenleyebilirken uygulamalarla araç takımlarını hızlı erişim için doğrudan Dock’un hemen üstüne yerleştirebiliyor ve duvar kağıdı çerçevesini kusursuz şekilde tasarlayabiliyor. Uygulama ikonları ve araç takımları, koyu veya renkli efektle yeni bir görünüme kavuşuyor ve kullanıcılar farklı deneyimler için daha büyük görünmesini sağlayabiliyor. Kullanıcıların her gün yaptıkları şeylerin çoğuna daha kolay ve hızlı bir şekilde erişebilmesi için yeniden tasarlanan Denetim Merkezi, yeni özelleştirme ve esneklik seçeneklerine kavuşuyor. Bu yenilik, kullanıcıların en çok kullandıkları ortam oynatma, Ana Ekran ve bağlantı gibi denetimlerin yer aldığı yeni gruplara hızlı erişim sağlarken bunlar arasında kolay geçiş yapma olanağı sunuyor. Kullanıcılar desteklenmeye başlayan üçüncü taraf uygulamalarından Denetim Merkezi’ne denetimler ekleyerek, bir aracın kilidini açma veya sosyal medya için içerik kaydetme gibi işlemleri tek bir yerden seri bir şekilde gerçekleştirebiliyor.

iOS 18’le Beraber Android’in Kullandığı Özelleştirme Seçenekleri Geliyor

Yeni denetimler galerisi, kullanılabilir tüm seçenekleri eksiksiz şekilde gözler önüne seriyor.Kullanıcılar, denetimlerin düzenini kişiselleştirebiliyor. Buna denetimleri ideal boyuta getirmek ve yepyeni gruplar yaratmak dahil. Kullanıcılar ilk defa, Kilit Ekranı’nın alt kısmındaki denetimleri değiştirebiliyor, denetimler galerisindeki seçenekler içinde seçim yapabiliyor veya diledikleri denetimleri tamamen yok edebiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu