Haber

Erdoğan’ın Açıklamasından Bir Gün Önce Röportaj

Cumhuriyet yazarı Barış Pehlivan, babası AK Parti Belediye Başkanı olan Ali Serttaş’ın yazılı sınavdan düşük puan almasına rağmen mülakatta verdiği yüksek puan sayesinde kaymakam olmaya hak kazandığını anlattı. sınav. Kaymakamlık sınav sonuçları, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Kamu mülakatını kaldıracağız” açıklamasından bir gün önce açıklandı.

Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Pehlivan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Kamu önünde mülakatı kaldıracağız” açıklamasından bir gün önce sonuçları açıklanan kaymakamlık sınavına giren AK Parti Altınyayla Belediye Başkanı Ahmet Serttaş’ın oğlu Ali Serttaş’ın, “Kamu önünde mülakatı kaldıracağız. Yazılı sınavdan aldığı düşük puana rağmen işe alım”. Aldığı yüksek puan sayesinde kaymakam olmaya hak kazandığını anlattı.

Mülakata girebilmek için yazılı sınavdan en az 70 puan alınması gerektiğini hatırlatan Pehlivan, “İçişleri Bakanlığı’na alınacak 200 kaymakam için yazılı sınavda 70’in üzerinde puan alan 800 aday mülakata giriyor. .İçişleri Bakanlığının sitesinde listede 100. sıraya geliyorum.Yakında kaymakam olacak ismi görüyorum:Ali Serttaş.Serttaş yazılı sınavdan 71.5 puan almış yani hak etmiş. röportaja katılmak için

Ali Serttaş’ın yazılı sınavda 71 olmasına rağmen mülakatta 91 puan aldığını belirten Pehlivan, ‘Aslında 81.2 puan başarı puanıyla geleceğin kaymakamı olmayı hak etmişti. Bugün atanmak istediği 4 ili seçerek göreve başlayacak.

“Elbette bir gün”

Pehlivan, yazılı sınavda aldığı düşük puanla 700. sırada yer alan Ali Serttaş’ın mülakatta 91 puan almasının ‘sırrını’ şöyle anlattı:

‘Ali Serttaş’ın babası Ahmet Serttaş, Burdur’un Altınyayla ilçesinin AKP’li belediye başkanı! Süleyman Soylu’nun sıkı bir hayranı olan Peder Serttaş, sosyal medya hesabından sürekli olarak İçişleri Bakanı’nı övüyor. Yetmez, Bakan Soylu ile resmi görüşmelerine oğlu Ali Serttaş’ı da götürür. Yetmedi… Yeni kaymakam Ali Serttaş da Süleyman Soylu’yu İçişleri Bakanlığı’ndaki makamında ziyaret ediyor. Ve 8 Mart 2021’deki o ziyarette Bakan Soylu ile fotoğraf çektirdi. ‘Elbette bir gün’indirimler.

söyleyemem Yeni Kaymakam Ali Serttaş, 2020’de istifa eden Süleyman Soylu hakkında da şunları yazdı:

Devletin en başarılı ve asil Bakanı Sayın Süleyman Soylu’nun istifası çakallar ve terör sevdalıları kadar bizleri de üzdü. İnşallah Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bu istifayı kabul etmez.’

Serttaş’ın ümidi gerçek oldu. ‘Elbette bir gün’ dediği gün geldi. O şimdi vali. Yazılı sınavda yüksek puan alıp mülakatta elenen yüzlerce genç Süleyman Soylu ile fotoğrafı olmadığı için kaybetti.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu