Haber

Edirne Emniyet Müdürlüğü Polis Çocuklarına Derslerinde Yardım Ediyor

Edirne Emniyet Müdürlüğü mezunlarına ders veren polis memurları, sınavlara hazırlık kapsamında polis çocuklarına derslerinde yardımcı oluyor.

Edirne Emniyet Müdürlüğü’nün başlattığı “Çocuklar Geleceğimiz Biz Bize Yeteriz” projesi kapsamında müdürlükteki eğitim sınıfı öğrencilere tahsis edildi.

Polis çocuklarına polis memurları tarafından Türkçe, matematik, geometri, biyoloji, tarih ve coğrafya konularında destek dersleri verilmeye başlandı. Şu anda kurslara 22 öğrenci katılıyor.

Edirne Emniyet Müdürü Onur Karaburun da zaman zaman kursa ziyarette bulunuyor.

Karaburun ziyaretinin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, sınava hazırlanan polis çocuklarına destek olmak amacıyla projeye başladıklarını söyledi.

Talebin polis arkadaşlarından geldiğini vurgulayan Karaburun, “Lisans eğitimini tamamladıktan sonra polis veya komiser olan gönüllü arkadaşlarımızın isteği üzerine bir proje oluşturduk. Valimiz Yunus Sezer’in onayıyla bu projeyi hayata geçirdik. İl Emniyet Müdürlüğümüzdeki eğitim sınıfını çocuklarımıza ayırdık. Polis ve komiser arkadaşlarımız çocuklara kendi branşlarında eğitim verdi.” “İlgili konularda açıklamalar, problem çözme ve pekiştirmelerle eğitim verilmektedir.” dedi.

Karaburun, kursun polis çocuklarının okul başarısını müfredata göre desteklediğini ve onları sınavlara hazırladığını belirtti.

“Çocuklara derslerinde yardımcı olmaya çalışıyoruz”

Polis memuru Sedat Karakoç, Polis Konutları Şube Müdürlüğü’ndeki mesaisinin ardından çocuklarla bir araya geldiğini söyledi.

Üniversiteden biyoloji öğretmeni olarak mezun olduğunu belirten Karakoç, “Proje kapsamında meslektaşlarımın çocuklarıyla biyoloji dersleri veriyoruz. Çocukların derslerine yardımcı olmaya çalışıyoruz.” söz konusu.

Polis memuru Fulya Dizman, çocuklara matematik konusunda yardım ve katkı sağladığını anlattı.

Kırkpınar Ağası Alper Yazoğlu Ortaokulu Öğrencisi Ayşenaz Yıldırım, okulda derslerini kurs süresince tekrarladığını, anlamadığı bahisleri sorarak öğrendiğini belirtti.

Eğitime katılan Sena Özdemir, kursun kendilerine katkı sağladığını ve sınavlara daha iyi hazırlandıklarını kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu