Haber

Dikkat: “Küçük Ev” Düşünürlerine Kötü Haber

Edirne Valiliği, tarlalarda çalışanlar ile barınma ve barınma amaçlı binalara yasa dışı şekilde pozisyon verenler hakkında suç duyurusunda bulundu. Kötüye kullanıma sebep olanlar bir yıldan üç yıla kadar hapis ve yüz günden bin güne kadar para cezasına çarptırıldı.

Valilikten suç duyurusu

Edirne Valiliği, “Minik Ev” ile ilgili açıklamalarda bulundu. Valilikten yapılan açıklamada, son dönemde sosyal medya üzerinden kooperatif hisse satışı gibi hukuka aykırı yöntemlerin denendiği, bilinen barınma, barınma yapıları şeklinde çalışmaların yürütüldüğü belirtildi. özellikle kıyı şeridine yakın tarım arazilerinde “minik evler” olarak görülmektedir.

Keşan ilçesine bağlı Danişment ve Gökçetepe köylerinde bazı tarla taşınmazlarının Toprak Koruma, Arazi Kullanımı ve İmar kanunları ile Edirne’de yer alan üst ölçekli mekansal plan ile çeliştiği belirlendi.

Üç yıla kadar hapis

Açıklamada, üzerinde bina bulunan parsellerin mühürlendiği belirtilirken, kanuna aykırı hareket edenler hakkında hapis cezası isteniyor. Valiliğin Keşan Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunduğu açıklandı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Arsanın bütünlüğünün bozulmasına ve amacı dışında kullanılmasına sebep olanlar, nama yazılı olmayan fiili paylar yaratarak, paylara tekabül ettiği düşünülen arazi parçalarının zilyetliğini devrederek, mülkiyeti devrederek. özel hukuk tüzel kişisinin faaliyeti kapsamında bu tüzel kişi ile üyelik veya mensubiyet ilişkisi kurularak veya bu işlere aracılık edilerek arazinin bazı bölümlerinin bir yıldan üç yıla kadar hapis ve yüz günden bin güne kadar para cezası ile cezalandırılır.söylendi.

İmar kirliliği

Tarım alanlarının korunması, imar kirliliğinin önlenmesi gibi uygulamalara yönelik denetimlerin sıkı bir şekilde yapıldığı vurgulanan açıklamada, vatandaşların mağduriyet yaşamamaları için yetkili kurumlardan bilgi alması ve dikkatli olması gerektiği uyarısında bulunuldu. yasa dışı girişimlerden

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu