Ekonomi

Depremzedeler için istihdam önceliği

İSTANBUL (İGFA) – Türkiye’nin dijitalleşmesine öncülük etme vizyonuyla faaliyet gösteren Vodafone, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerden etkilenen 11 ilde istihdamı artırmak için harekete geçti. Buna göre, önümüzdeki yıl Vodafone ekosistemindeki her kademede depremzede ve depremzedenin birinci derece yakınlarına istihdamda öncelik verilecek.

Vodafone’un küresel ölçekte uyguladığı Discover Genç Yetenek Programı kapsamında depremzedelere ve depremzedenin birinci derece yakınlarına öncelik verilecek. Vodafone, iş ortaklarının da katkısıyla toplam 650 kişiye istihdam sağlamayı hedefliyor. Vodafone’un sunduğu fırsattan yararlanmak isteyen adaylar, ilgili profesyonel internet sitelerinden ve Vodafone’un kendi internet sitesinden başvuru yapabilecek.

Vodafone Türkiye Yürütme Konseyi Başkan Yardımcısı Nazlı Tlabar Güler, “Hepimizi boğan beyin sarsıntısının yaralarını her zaman birlikte sarabileceğimize inanıyoruz. Dayanışma ve yardımlaşmanın değerinin her zamankinden daha fazla arttığı bu dönemde, depremden etkilenen vatandaşlarımıza iş imkanı sağlamak için harekete geçtik” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu