Haber

Çanakkale’de bir kadını kürekle öldüren sanığa ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi.

Çanakkale’de bir kadını kafasına kürekle vurarak öldüren sanık, cezasında indirim yapılmadan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Tutuklu sanık Hakkı E., Çanakkale 2. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki davanın son duruşmasına, bulunduğu cezaevinden Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı.

Salonda, merhum Türkan D’nin ailesi ve tarafların avukatları da hazır bulundu.

Sanık Hakkı E. savunmasında çok pişman olduğunu belirterek, “Heyetten af ​​diliyorum” dedi. söz konusu.

Mahkeme heyeti, ifadelerin alınmasının ardından sanıkların cezalarında indirim yapılmaksızın ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi.

Türkan D’nin ailesinin avukatı İlayda Kocabaş, duruşma çıkışında gazetecilere mahkeme heyetinin haklarında olumlu karar verdiğini belirterek, “Ağırlaştırılmış müebbet verildi. Aynı zamanda takdir indirimi de yapılmadı. bizleri çok mutlu etti.Özellikle 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde bir kadının katilinin herhangi bir indirim yapılmadan ağırlaştırılmış müebbet ile cezalandırılması bizim açımızdan olumlu bir karar oldu.” dedi.

Etkinlik

Biga ilçesine bağlı Kanibey köyünde 27 Mayıs’ta tavuk çiftliğinde çalışan Hakkı E. ile akraba olduğu belirtilen Abdullah D’nin eşi Türkan D. ile arasında tartışma çıktı.

Hakkı E’yi kafasına kürekle vurarak yaraladığı iddia edilen Türkan D. kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Yakalanan Hakkı E, çıkarıldığı sulh ceza hakimliği tarafından tutuklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu