Haber

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, G20 Çalışma ve İstihdam Bakanları Toplantısı’na katılmak üzere Hindistan’a gidiyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, 20-21 Temmuz tarihlerinde Hindistan’ın Indore kentinde gerçekleştirilecek olan ‘G20 Çalışma ve İstihdam Bakanları Toplantısı’na katılmak üzere bugün Hindistan’a gidecek.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre; Toplantıda istihdam alanında G20 Hindistan Dönemi Başkanlığı tarafından 3 öncelikli konu belirlendi; küresel yaratıcılık boşluklarını ele alan, dijital ekonomiSosyal güvenliğin sürdürülebilir finansmanının yanı sıra platform ekonomisi çalışanları için yeterli sosyal koruma ve insana yakışır çalışma koşulları tartışılacak.

Işıkhan, G20 Hindistan Başkanlığı’nın istihdam alanında belirlediği öncelikli konularda Türkiye’deki gelişmeleri paylaşacak. Işıkhan ziyareti kapsamında Hindistan Çalışma ve İstihdam Bakanı Shri Bhupender Yadav, Brezilya Çalışma ve İstihdam Bakanı Luiz Marinho, Endonezya Çalışma Bakanı Ida Fauzıyah ve Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Genel Direktörü Gilbert Houngbo ile de bir araya gelecek. ). G20 Çalışma Bakanları ve İstihdam Bakanları Toplantısı, G20 üyesi ülkeler ile davetli ülkelerden çalışma ve istihdamdan sorumlu bakanların katılımıyla gerçekleştirilecek. hayatının bileşenleri; Yatırım, istihdam, üretim, büyüme bahisleri ve çalışma hayatının kalitesini artırma çabalarına değineceğini belirtti. 2023 yılının Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılı olduğunu hatırlatan Işıkhan, “Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılına güçlü bir başlangıç ​​yapmak istiyoruz. Önümüzdeki 5 yıl boyunca ‘Asrın Vizyonu’ doğrultusunda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ortaya koyduğu ‘Türkiye ekonomisini yatırım, istihdam, üretim, ihracat ve büyüme ile canlandırmayı hedefliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu