Haber

Bursa Amatör Futbol Sahalarının Yenilenmesi

Bursa’da gençleri spora yönlendirmek amacıyla kente yeni spor tesisleri kazandıran Büyükşehir Belediyesi ise amatör spor kulüplerinin yoğun olarak kullandığı mevcut futbol sahalarının yenilenmesi için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. aşağı.

Bursa’nın spor kenti özelliğini güçlendirmek ve her gencin en az bir spor branşıyla ilgilenmesini sağlamak amacıyla birçok projeyi hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, amatör spor kulüplerine desteğini sürdürüyor. Bu dönem için 520 spor kulübüne nisan ayında toplam 4,5 milyon TL nakit yardım sağlayan Büyükşehir Belediyesi, amatör kulüplerin yoğun olarak kullandığı futbol sahalarının yenilenmesi için çalışmalarını sürdürüyor. Bir yandan ihtiyaç duyulan bölgelere yeni futbol sahaları kazandıran Büyükşehir Belediyesi, mevcut tesislerin yenileme çalışmalarına Hüdavendigar, Elmasbahçeler ve Soğukkuyu sahalarını da ekledi. Gençlerin daha sağlıklı bir ortamda spor yapabilmesi için bu alanlardaki yıpranmış zemin tamamen sökülerek zemin yenileniyor.

Elmasbahçeler bölgesinde yenileme çalışmaları tamamlanmak üzereyken Soğukkuyu bölgesinin yıpranan zemini de söküldü. Hüdavendigar bölgesinde yeni zemin kaplama çalışmaları hızla devam ediyor. Proje kapsamında sırasıyla Karapınar ve Fethiye bölgelerinin yenilenmesiyle Şahin Başol Spor Tesisleri’ndeki 2 saha ve toplamda 7 saha futbol için daha konforlu hale getirilecek. -BURSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu