Haber

Başkan Güler: “Ordu bir bütündür”

Ordu Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Mehmet Hilmi Güler, vilayet genelinde yaptıkları her çalışmanın planlı ve programlı bir biçimde devam ettiğini, eksik üzere gösterilen durumların aslında plan ve program dahilinde sırası geldiğinde yapılacağını söyledi.

Fatsa ilçesinde klâsik hale getirilen Hamsi Şenliğinde bir konuşma yapan Lider Güler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın riyasetinde 19 ilçeye hizmetlerin en hoşunu yapmak için canla başla çalıştıklarını söyledi.

Başkan Güler, “Şu an kimi çevrelerin söylediği üzere eksik var denilen birtakım şeyler aslında eksik değildir. Bunlar bizim programımızda ve vakti geldiğinde yapılacak olan çalışmalardır. Nasıl ki doğalgazı getirdik, nasıl ki yolları yaptıysak, nasıl ki barajları yaptıysak bunlarda sırayla yapılacak olan çalışmalardır. Bunlar bizim programımızda olan çalışmalardır. Büyükşehir Belediyesi olarak bizler planlı ve programlı çalışma yürütüyoruz. Bu plan ve program dahilinde de çalışmaları gerçekleştiriyoruz” dedi.

“Ordu bir bütündür”

Açıklamalarına Ordu’nun bir bütün olduğuna vurgu yaparak devam eden Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, şunları kaydetti:

“Ordu 19 ilçesiyle bir bütündür. Ordu’da yapılan her şey her bir ilçemiz içinde yapılıyor. Mesela şu an Ünye Limanı’ndan ro-ro yüklemesi yapıyoruz. Fındık ile ilgili çalışmalar yapıyoruz. Fındığa sahip çıkmak yalnızca fiyatını belirtmek yahut konuşmak değil. İş yapmak. Direkt doğruya iş yapmak. Bunların hepsi bir bütün halinde olduğu için de çalışmalarımızı bir plan ve program dahilin de yapıyoruz. Bizde artık Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak suyu, elektriği, göletleri, altyapısı ve üst yapısıyla yapıyoruz. Eksik diye söylenilen her şeyin sırası geldiği vakit zati yapılacaktır. Bunun karşılığını zati yaptığımız çalışmalarla vereceğiz. Ayrıyeten vatandaşlar sandıkta yanıtını vermiş olacak. Bende bakanlık yaptım. Bende milletvekilliği yaptım. Bir abi olarak söylüyorum. Siyasete de bir nitelik kazandırmak lazım. Bir düzey kazandırmak gerek. Bu bakımdan bunu söylüyorum. Büyükşehir Belediyesi olarak yaptığımız çalışmalarla bütün belediyelere örnek olmaya çalışıyoruz.”

“Fatsa’nın yıldızı parlıyor”

Fatsa ilçesinde yapılanlardan örnekler veren Başkan Güler, “3,5 yılda yaptığımız çalışmalarla Fatsa ilçemiz öteki 19 ilçemiz üzere bölgenin parlayan yıldızı haline geldi” dedi.

Başkan Hilmi Güler, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“3,5 yıl içerisinde yalnızca Fatsa ilçemize yaptıklarımıza şöyle bir dokunacak olursak, neleri başardığımızı göreceksiniz. Fatsa yıllardır bir çöp içinde yaşıyordu. Fatsa’nın çöpünü kaldırdık. Bunun dışında doğalgazını getirdik. İçme suyu sorununu ortadan kaldırıyoruz. Fatsa için yalnızca bir Bolaman projesi var ki, yalnızca o 80 milyon dolardır. Bunların hepsi sırayla, planla, program ve teknik ile bilimle yapılıyor.” – ORDU

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu