Haber

Bandırma’da kendisinden boşanmak isteyen eşini öldüren kocaya müebbet hapis cezası

Balıkesir’in Bandırma ilçesinde karısını bıçaklayarak öldürdüğü gerekçesiyle yargılanan sanık, müebbet hapse mahkum edildi.

Bandırma Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, tutuklanan sanık Cüneyt Kırık (40), öldürülen Yazgı Kırık’ın yakınları ve taraf avukatları katıldı.

Mahkeme heyetine sunulan rapora göre akli dengesinin yerinde olduğu belirtilen sanık, karar öncesi son sözleri sorulması üzerine, “Pişmanım, keşke böyle bir şey yaşanmasaydı.” dedi.

Kararını açıklayan heyet, Cüneyt Kırık’ı “eşe karşı tasarlayarak, eziyet çektirerek ve canavarca hisle kasten öldürme” cürmünden ağırlaştırılmış müebbet, “kişiyi hürriyetinden yoksun kılma”dan 6 yıl, “konut dokunulmazlığının ihlali”nden ise 1 yıl 6 ay mahpus cezasına çarptırdı.

Duruşmayı izleyen Bandırma Bayanlar Derneği (Kadın-Der) üyeleri, adliye önünde basın açıklaması yaptı.

Dernek Lideri Esen Ersoy, küme ismine yaptığı açıklamada, “Kader Kırık, boşanmak üzere olduğu eşi Cüneyt Kırık tarafından boğazı kesilerek öldürüldü. Biz, Kadınlar Derneği ve Bandırmalı kadınlar bütün davalara katıldık. Bugün karar duruşmasındaydık. Katile ağırlaştırılmış müebbet cezası verildi. Olay çok kötü, mahkeme kararı sevindiriciydi. Bir daha böyle şeylerin olmamasını diliyoruz. Hepimiz gerçekten çok üzüldük, kadın cinayetlerinden bıktık. Kadın cinayetlerine son diyoruz.” dedi.

CHP Bandırma Bayan Kolları Lideri Simge Gürkan Çavuşoğlu da mahkemenin takdiri indirim uygulamadan karar vermesinden memnuniyet duyduklarını lisana getirdi.

Cüneyt Kırık, 19 Temmuz 2021’de, bir süredir ayrı yaşadığı, kendisinden boşanmak isteyen eşi Kader Kırık’ın (46) Levent Mahallesi Palmiye Sokak’taki meskenine gitmişti. Çift ortasında çıkan tartışmanın büyümesi üzerine kocası tarafından boğazından bıçaklanan bayan olay yerinde hayatını yitirmişti. Tutuklanan Cüneyt Kırık hakkında dava açılmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu