Ekonomi

Applied Blockchain hisse senedi hedefi Garden City site satışında 13 dolara düşürüldü

Pazartesi günü Needham, Applied Blockchain Inc (NASDAQ:APLD) üzerindeki görünümünü ayarladı ve hisse senedi fiyat hedefini önceki 16 $’dan 13 $’a düşürürken, şirketin hisse senedi üzerinde bir Satın Alma notunu korudu. Karar, Applied Blockchain’in 200 MW’lık Garden City, TX sahasını, MW başına 435 bin dolara denk gelen 87 milyon dolarlık net gelir karşılığında bir alıcıya sattığını duyurmasının ardından geldi.

Bu işlem alıcı için uygun fiyatlı olarak görülüyor ve Applied Blockchain için stratejik bir değişime işaret ediyor ve odağını şu anda yapım aşamasında olan Kuzey Dakota Yüksek Performanslı Bilgi İşlem (HPC) sitesine yönlendiriyor.

Texas tesisinin satışı, Applied Blockchain’in işinin, özellikle de daha önce şirket için istikrarlı bir nakit akışı kaynağı olarak görülen madencilik barındırma operasyonlarının yeniden değerlendirilmesine yol açtı. Bu değişiklik, şirketin HPC ve Bulut hesaplama segmentleriyle ilgili belirsizlik ve uygulama riskini artırarak finansal beklentilerin revize edilmesine neden oldu.

İşlemin ve sonuçlarının bir sonucu olarak Needham, Applied Blockchain için finansal tahminlerini revize ederek 2024 ve 2025 mali yılları için gelir ve düzeltilmiş FAVÖK tahminlerini düşürdü. Yeni tahminler, bitcoin madenciliği barındırma kapasitesinin 480 MW’lık bir çalışma oranından 280 MW’a düşürülmesini hesaba katıyor.

Buna ek olarak, Ellendale, ND madencilik barındırma operasyonlarıyla ilgili bildirilen kesintiler ve belirsizlikler, bu segmentten beklenen katkıların azalmasına neden oldu. Sai computing’den elde edilecek gelirin muhasebeleştirilmesi için öngörülen zaman çizelgesinin de başlangıçta beklenenden daha uzun olması beklenmektedir.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu