Haber

Antony Blinken’in uçağına da aynı muamele! Bakın Türkiye’ye gelmek için ne yaptı?

  •     HABER7

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinkendün gece Dışişleri Bakanı Hakan Fidangörüşürüz Ankara Geldi . Türkiye’den önce Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’ne giden Blinken’in uçağının Türkiye’ye gelmek için kullandığı rota dikkat çekti.

UÇAK TÜRKİYE’YE DOĞRUDAN GELMEDİ

Türkiye, Güney Kıbrıs Rum Yönetimiresmi olarak tanınmadığından Kıbrıs Rum Yönetimi Türkiye’den kalkan hiçbir uçağın Türk havalimanlarına girmesine ve hiçbir geminin Türk limanlarına girmesine izin verilmedi. Bu uygulamaya daha önce hiç girilmedi. ABD Dışişleri Bakanı Antony BlinkenAynı zamanda ‘ın uçaklarına da uygulandı.

Dün gece şaşırtıcı bir şekilde Güney Kıbrıs’ın Rum kesimineTürkiye’nin inişine izin vermeyeceği bilindiği için Blinken’in uçağı ilk olarak Yunanistan’a uçtu. ‘Girit Adası’ve sonra saat Esenboğa Havalimanı 23.58Şuraya indi:

BLINKEN BAĞDAT’A GEÇTİ

aynı dakikalarda Yanıp Sönüyorsürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi. ABD BakanıDevrin Ankara’ya geldiği anlarda C-17 tipi askeri uçakla gizlice Bağdat’a gitti.Bağdat Uluslararası Havalimanı’na varış Yanıp SönüyorÇelik yelek giyerek askeri helikopterle Yeşil Bölge’ye gitti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu