Haber

AK Parti’ye Yakınlığı ile Biliniyor: Haşimoğlu’na Milyonluk İhaleler

Bir devir Çaykur Rizespor’da da yöneticilik yapan Ayder Grup’un sahibi Ahmet Haşimoğlu, 11 yılda kamudan toplam 234 milyon liralık 122 ihale aldığı ortaya çıktı.

Neredeyse ihale almadığı kurum yok

Cumhuriyet’ten Şeyda Öztürk’ün haberine nazaran; Milli Eğitim Bakanlığı, 2023 yılında işçi taşıma işi için 3 Kasım’da ihaleye çıktı. Birebir vakitte Çorum Vilayet Sıhhat Müdürülüğü de 1 Kasım’da 2023-2024 ortası araç kiralama ihalesi başlattı. Toplam kıymeti 20 milyon 389 bin 435 TL olan bu iki ihaleyi kazanan ise Ayder Grup’a bağlı Ayder Turizm Ticaret Limited Şirketi oldu. Şirketin idare şurası lideri Ahmet Haşimoğlu’nun ise Ak Partili isimlere yakınlığı dikkat çekti.

Çaykur Rizespor’da bir periyot yöneticilik yapan Haşimoğlu’nun birçok AK Partili belediye ve yöneticilerle yakın bağları bulunuyor. Ortalarında AK Parti Genel Lider Yardımcısı Hayati Yazıcı’nın da bulunduğu isimlerle fotoğrafları olan Haşimoğlu’nun 2011-2022 yılları ortasında 122 kamu ihalesi alması da dikkat çekti. 11 yılda neredeyse her ay ihale alan şirket şimdiye kadar bu ihalelerden 234 milyon 756 bin 468 TL kazandı. Neredeyse ihale almadığı kamu kuruluşu bulunmayan şirket, otelcilik, inşaat tertip üzere sekiz farklı alanda hizmet veriyor. Ayrıyeten Haşimoğlu, Ak Partili Rize Çamlıhemşin Belediye Lideri Osman Haşimoğlu’nun da kardeşi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu