Haber

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü

AK Parti Yalova Vilayet Bayan Kolları Lideri Selihan Dicle Şimşek, 25 Kasım Bayana Yönelik Şiddetle Milletlerarası Uğraş Günü münasebetiyle basın açıklaması yaptı.

Şimşek, AK Parti Yalova Milletvekili Meliha Akyol ve Vilayet Lideri Muğlim Bağatar’ın da katıldığı basın açıklamasında, partilerinin 5,5 milyon bayan üyesi, 600 bine yakın istekli teşkilat mensubuyla tıpkı vakitte güçlü bir bayan hareketi olduğunu söyledi.

AK Parti Bayan Kolları olarak, bayan odaklı siyaset ve uygulamaların takipçisi oldukları kadar bayana yönelik şiddetin önlenmesi ve yaptırımların artırılması için de var güçleriyle çalıştıklarını lisana getiren Şimşek, şöyle konuştu:

“Sayın Cumhurbaşkanımız, Genel Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın da sık sık tekrarladığı üzere bayana şiddetin, insanlığa ihanet olduğunu bir kere daha haykırıyoruz. AK Parti teşkilatları olarak, her adımımızda bu şuurla hareket ediyor, her fırsatta lisana getiriyoruz. Tek bir bayana yönelik şiddete daha tahammülümüz yok. Bayana yönelik şiddet, sadece bayan oldukları için uygulanan yahut bayanları etkileyen, bayanın insan hakları ihlaline yol açan her türlü tavır ve davranıştır. Bayana yönelik şiddet, yalnızca ülkemizin değil, maalesef tüm dünyanın sıkıntısıdır. Tüm dünya üzere bizim de canımızı yakan, bayana yönelik şiddetle uğraş etmekte kararlıyız. Şunu apaçık söylüyoruz ki, bu mevzuda asla toleransımız yok. Yalnızca mesken içi değil, başta PKK olmak üzere tüm terör örgütlerinin bayanlara ve çocuklara yaptığı her türlü şiddetle kararlılıkla çaba edeceğiz. Var olan tahlil tekliflerimize yenilerini ekleyerek, canla başla çalışmaya devam edeceğiz. 25 Kasım Bayana Yönelik Şiddete Karşı Milletlerarası Çaba Günü’nde bir sefer daha söz ediyoruz ki şiddet uygulayana, şiddete taraf olana, şiddet üzerinden siyaset yapana, mobbing ve kelamlı şiddet uygulayana, şiddeti olumlayan zihniyete karşı bayan erkek omuz omuza uğraşımızı sürdüreceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu